Psychoterapia w leczeniu zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji to dolegliwość, która według niektórych statystyk dotyczy nawet około 150 milionów mężczyzn na całym świecie. Niektórym wydaje się, że niski wzwód dotyczy wyłącznie mężczyzn, którzy dawno przekroczyli 40-ty rok życia. Nic bardziej mylnego. Z rozmaitymi dysfunkcjami seksualnymi borykają się panowie w różnym wieku – nawet ci, którzy nie przekroczyli jeszcze 30-tego roku życia. Jednym z rodzajów impotencji jest impotencja psychogenna. Leczy się ją wyłącznie pod okiem doświadczonych specjalistów. W niniejszym artykule wyjaśniamy, jak psychoterapia pomaga zwalczać groźne zaburzenia erekcji. Zapraszamy do lektury. 

 

Jak leczyć impotencję psychogenną? 

Impotencja to niezwykle groźne zaburzenie seksualne, które sprawia, że mężczyzna jest całkowicie niezdolny do odbywania stosunków seksualnych. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje impotencji: fizyczną oraz psychogenną. Impotencja fizyczna powstaje wtedy, gdy u mężczyzny spada poziom testosteronu bądź gdy cierpi on na schorzenia takie jak miażdżyca, nadciśnienie bądź cukrzyca.

Z kolei impotencja psychogenna jest zjawiskiem występującym u mężczyzn, którzy borykają się z ogromnym stresem, niską samooceną lub depresją. Psychika może być bardzo istotnym elementem w powstawaniu zaburzeń erekcji. Dobry stan psychiczny ma z kolei niezwykle istotne znaczenie w leczeniu obu rodzajów impotencji. W leczeniu zaburzeń erekcji wywołanych czynnikami psychologicznymi bardzo ważną rolę pełni psychoterapia. 

Zaburzenia erekcji to bardzo wstydliwy problem. Powoduje on, że sprawność seksualna mężczyzn ulega znacznemu zmniejszeniu. Jednocześnie panowie dotknięci tym schorzeniem popadają w niską samoocenę bądź nawet depresję. Uważają, że w ten sposób bezpowrotnie utracili swój atrybut męskości i niejednokrotnie podejmują decyzję o całkowitej wstrzemięźliwości seksualnej. Panowie niestety rzadko kiedy udają się do lekarza w celu dokładnego zdiagnozowania problemu. To duży błąd.

Jeżeli impotencja ma charakter psychogenny, środki na erekcję nie przyniosą spodziewanych rezultatów. Podstawą leczenia musi być odpowiednia psychoterapia pod okiem doświadczonego specjalisty, który ma wszechstronną wiedzę na temat uwarunkowań ludzkiej psychiki. Uzupełnieniem psychoterapii może być farmakoterapia w postaci Viagry, edukacja seksualna, zaś w najbardziej ekstremalnych przypadkach rozwiązaniem problemu może być zabieg chirurgiczny. Leczenie impotencji psychogennej zawsze musi być dostosowane do potrzeb konkretnego pacjenta. W zależności od tego, jaki charakter ma konkretna dysfunkcja seksualna, lekarz może podjąć decyzję o zastosowaniu jednej bądź kilku metod jednocześnie.

 

Korzyści wynikające z zastosowania psychoterapii dla pacjentów z impotencją psychogenną

Impotencja psychogenna musi być leczona przez odpowiedniego specjalistę. W tym przypadku samodzielne wyleczenie się z tej wstydliwej dolegliwości nie jest możliwe. Uzupełnieniem terapii mogą być oczywiście środki na erekcję typu Kamagra, jednak one pełnią tutaj rolę drugorzędną.

Podstawowym celem psychoterapii jest przywrócenie optymalnej sprawności seksualnej do takiego stanu, jak przed pojawieniem się zaburzeń. W trakcie terapii lekarz przeprowadza ze swoim pacjentem szereg pogłębionych wywiadów, dzięki którym chce dociec, czym spowodowana jest u niego ta dysfunkcja seksualna. Odkrycie prawdziwych przyczyn impotencji psychogennej to podstawa psychoterapii. Osoba doświadczona impotencją psychogenną może przełamać swoje ograniczenia oraz przyznać się przed samym sobą, że ma problem. Dzięki lekarzowi zyskuje niepowtarzalną szansę na to, aby raz na zawsze uwolnić się od swojej dolegliwości.

Psychoterapia powoduje, że mężczyzna uczy się walczyć z trudnymi emocjami, akceptuje swoją sytuację a także wie, w jaki sposób rozmawiać ze swoją partnerką o tych wstydliwych sprawach. Praca z terapeutą powoduje, że mężczyzna poznaje dokładne przyczyny swojego zaburzenia oraz rozumie, jak z nimi walczyć. Psychoterapia sprawia także, że mężczyzna odzyskuje pewność siebie oraz poczucie własnej wartości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *