Impotencja neurogenna – przyczyny, metody leczenia

Impotencja, czyli zaburzenia wzwodu, to określenie dla długotrwałej niemożności uzyskania oraz utrzymania erekcji przez wystarczająco długi czas, co prowadzi do tego, iż mężczyzna nie jest w stanie odbywać w pełni satysfakcjonujących stosunków seksualnych. Zaburzenia erekcji mogą być wywołane bardzo wieloma czynnikami. W wielu przypadkach niska potencja jest spowodowana kwestiami neurologicznymi. Wtedy mówimy o impotencji neurogennej. Czym konkretnie spowodowana jest impotencja neurogenna oraz jakie są metody jej leczenia? Na te oraz wiele innych pytań udzielamy odpowiedzi w niniejszym artykule. Zapraszamy do wnikliwej lektury. 

Impotencja neurogenna – co to jest?

Zaburzenia erekcji o charakterze neurogennym są jednym z objawów jakiejś groźnej choroby neurologicznej. Mogą być na przykład spowodowane guzem mózgu, urazem, krwiakiem, padaczką, infekcją, chorobą zwyrodnieniową (np. Parkinsona), nowotworem czy zaburzeniami naczyniowymi. Możliwych przyczyn jest naprawdę sporo.

Lekarze często wskazują, że problemy z erekcją mogą być związane ze schorzeniami mózgowia. Jedną z takich chorób jest padaczka. Takie schorzenie może występować zarówno u młodych jak i starszych mężczyzn aktywnych seksualnie. Zaburzenia w sferze seksualnej są powodowane najczęściej padaczką płatów skroniowych, która prowadzi do tego, iż tworzą się problemy z utrzymaniem wzwodu. Zaburzenia erekcji mogą też być potęgowane przez stosowanie leków na padaczkę. Do przyczyn zaburzeń erekcji pochodzenia mózgowego zalicza się też urazy głowy oraz nowotwory. Prowadzą one do uszkodzeń oraz krwawień do mózgu. Powoduje to, że u mężczyzny spada libido, a osiągnięcie erekcji jest prawdziwym wyzwaniem. 

Przyczyny zaburzeń erekcji pochodzenia rdzeniowego

Szacunki lekarzy mówią o tym, że około 20% zaburzeń erekcji o charakterze neurogennym jest spowodowanych urazami rdzenia kręgowego. W przypadku, gdy rdzeń zostanie przerwany, dochodzi do porażenia kończyn dolnych, niekontrolowania zwieraczy a także do wystąpienia nieprzyjemnych dysfunkcji seksualnych. Powodem do niepokoju są także guzy zlokalizowane w pobliżu rdzenia. Im dłużej są one nieleczone, tym bardziej naciskają na rdzeń. Jeden z najwcześniej pojawiających się sygnałów wskazujących, iż guz się powiększa, to właśnie problemy z uzyskaniem i utrzymaniem erekcji. Aby pozbyć się tego problemu, należy udać się na operację wycięcia guza. Dzięki temu w miarę szybko można odzyskać dawną, utraconą sprawność seksualną. 

Sposoby leczenia impotencji neurogennej

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, impotencja neurogenna może być wywołana sporą liczbą zróżnicowanych czynników. W zależności od tego, jaka konkretnie choroba wywołała to schorzenie, lekarz dobiera stosowne metody leczenia. W niektórych przypadkach wystarczy na przykład wycięcie guza, aby móc ponownie cieszyć się dobrą sprawnością seksualną. Pacjentom z zaburzeniami wzwodu podaje się także specjalne leki, które sprawiają, że układ nerwowy jest stymulowany do pracy. Metodami leczenia są też masaże oraz elektroterapia.

Doraźnie: środki na erekcję 

Doskonałym wsparciem w leczeniu zaburzeń wzwodu są także specjalne środki na potencję. Pomagają one nie tylko uzyskiwać erekcję, ale również w znacznym stopniu przyczyniają się do wzmocnienia u mężczyzn pewności siebie. Badania dowiodły też, że regularne stosowanie leków na potencję przyczynia się także do spotęgowania doznań odczuwanych podczas orgazmu. Które leki na erekcję są najlepsze? Obecnie najpopularniejsze środki na erekcję to Kamagra i Viagra – dostępne na stronie https://www.aptekakamagra.pl

Oba preparaty zawierają sildenafil, czyli substancję aktywną, dzięki której na skutek odpowiedniej stymulacji seksualnej bez trudu można uzyskać oraz utrzymać wzwód przez odpowiednio długi czas. Leki na erekcję zaczynają działać już po około 30 minutach. Ich działanie może utrzymywać się nawet przez 6 godzin. Dzięki lekom na erekcję w szybki, skuteczny oraz całkowicie bezbolesny sposób ponownie można czerpać ogromną satysfakcję z odbywania stosunków seksualnych. Ich niewątpliwym atutem jest atrakcyjna cena oraz bardzo niewielka liczba efektów ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *