Prezentacja Partnerów konkursu Hodowca Roku - Srebrny Patron - PEN AR LAN Polska

2012-08-20

Pen Ar Lan jest jednym z największych i najbardziej cenionych na rynku europejskim dostawców wysokiej jakości wyselekcjonowanego materiału genetycznego dla producentów trzody chlewnej. Firma od lat wyznacza standardy genetyczne w zakresie takich parametrów jak plenność, mięsność, tempo wzrostu i jakość mięsa. Na rynku istnieje od 1972 roku. Dała początek słynnemu knurowi « P76 » oraz losze NAÏMA. Hitem sprzedaży w ostatnim czasie jest knur Pietrain. W latach 80-tych Pen Ar Lan przyczynił się do wykrycia genu RN odpowiadającego za mięso kwaśne i straty podczas gotowania.

Doświadczony zespół genetyków, wieloletnie doświadczenie oraz sukcesy w hodowli powodują, że firma z sukcesem wspiera polskich hodowców w produkcji najwyższej jakości żywca. Oferuje producentom sprawdzoną w polskich warunkach hodowlanych bogatą i zróżnicowaną linię knurów P76, Pietrain, Neckar oraz loszkę rodzicielską NAIMA.

Ofertę Pen Ar Lan uzupełnia własna stacja pozyskiwania nasienia, dzięki której firma stanowi doskonałe wsparcie nowoczesnej hodowli oferując nasienie różnych knurów ras matecznych oraz mięsnych zapewniając tym samym możliwość wyboru wyselekcjonowanych knurów o najwyższej wartości genetycznej.

Od bieżącego roku Pen Ar Lan stał się częścią globalnej firmy działającej w obszarze genetyki wielu gatunków zwierząt – Grupy Grimaud. Wyznacza to nowy rozdział w historii firmy i jednocześnie ma bezprecedensowe znaczenie dla całego światowego rynku produkcji trzody chlewnej.

OFERTA

Pen Ar Lan Polska proponuje producentom sprawdzoną w polskich warunkach hodowlanych bogatą i zróżnicowaną linię knurów oraz loszkę rodzicielską NAIMA.

 

 

Knur Pietrain NN

 

Knur Pietrain jest knurem wybitnie mięsnym w 100% wolnym od genu wrażliwości na stres! Znakomicie nadaje się na produkcję mięsa kulinarnego.

Główne zalety:

 • doskonałą mięsność
 • prosięta odznaczają się większym wigorem (mniej przypadków splayleg)
 • łatwość chowu
 • mniejsze straty na porodówce i w całym odchowie
 • bardzo dobry wskaźnik wykorzystania paszy
 • istotna poprawa przyrostów w porównaniu z innymi knurami rasy Pietrain na rynku

 

 

 

Knur P76

Czołowy reproduktor w ofercie firmy, którego wybitne wyniki w wielu krajach w zakresie takich kryteriów produkcyjnych: tempo wzrostu, % mięsa, wyrównania mięsności i najwyższej jakości mięso, a od niedawna - powierzchni oka polędwicy. W ofercie firmy to tzw. knur "ekonomiczny" - stworzony, aby produkować jak najwięcej mięsa przy jak najmniejszych kosztach produkcji.

Główne zalety:

 • ekstremalne tempo wzrostu, bardzo dobre wykorzystanie paszy
 • wysoka mięsność
 • wyróżnia się dużym wigorem i odpornością

Średni wiek do wagi 115 kg wynosi: 148 dni !
Średnia % mięsności do wagi 115 kg wynosi: 63% !

 

 Knur Necar

To przede wszystkim gwarancja konformacji i wysokiego oka polędwicy, ale także takich cech jak duże tempo wzrostu oraz mięsność. Umożliwia produkcję tuczników ciężkich i dobrze zbudowanych.

Główne zalety:

 • dobra konformacja, doskonała jakość mięsa i wyrębów
 • wysoka mięsność tuszy, gwarancja M2
 • szybkie tempo wzrostu
 • odporny na stres NN

 

Loszka rodzicielska NAIMA

Jest wynikiem jedynego w swoim rodzaju programu genetycznego, prowadzonego przez 12 lat, w trakcie którego łączono geny ras europejskiej ora chińskiej. W efekcie powstała loszka o wybitnych parametrach w zakresie przyrostów, plenności, jakości tuszy, mleczności oraz cechach macierzyńskich.

Główne zalety:

 • wyjątkowa płodność (liczne i wyrównane mioty silnych, odpornych prosiąt) przy niskiej śmiertelności
 • szczególnie rozwinięty instynkt macierzyński (wyraźne ruje, krótki okres jałowienia, wzorowa opiekuńczość, duża liczba sutków funkcjonalnych, wyjątkowa mleczność)
 • długa użytkowość rozpłodowa
 • doskonała jakość tuszy


Centrum Pozyskiwania Nasienia

Ofertę firmy wyczerpuje własną stacja pozyskiwania nasienia. Dzięki temu nowoczesnemu centrum genetycznemu firma oferuje doskonałe wsparcie nowoczesnej hodowli dysponując nasieniem różnych knurów ras matecznych oraz mięsnych, zapewniając tym samym możliwość doboru wyselekcjonowanych knurów o najwyższej wartości genetycznej do indywidualnych kojarzeń.

Kontakt
PEN AR LAN Polska Sp. z o.o.
ul. Spółdzielcza 2h
64-100 Leszno
tel.: +48 65 529 40 71
tel.: +48 65 529 57 07
tel./fax +48 65 529 91 27
e-mail: info@penarlan.pl
www.penarlan.pl

Centrum Pozyskiwania Nasienia
Smólniki Osieckie
62-613 Osiek Mały
tel.: +48 504 047 349
tel.: +48 504 047 577
e-mail: cpn@penarlan.pl
 

 

«  powrót